A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту
Таврійської міської ради

Революція гідності. День гідності та свободи

Дата: 19.11.2021 22:52
Кількість переглядів: 48

Революція гідності. День гідності та свободи

День гідності та свободи 21 листопада відзначається в Україні на державному рівні з 2014 року на честь початку цього дня двох революцій – Помаранчевої у 2004 році та Євромайдану і Революції гідності у 2013 році. У цьому році пам'ятні події, які проводить Національний музей Революції гідності, приурочені до восьмої річниці початку Євромайдану.

Програма заходів включає виставки, презентації, обговорення фільмів та соціальну рекламу. Гасло заходів лишається традиційне з 2019 року: «Вільні творити майбутнє».

Чоловік тримає дерев'яний щит з написом вільний творити майбутнє. Поруч напис: День гідності та свободи 2021 і логотип Музею Революції гідності.

Зокрема, на алеї Героїв Небесної Сотні 19 листопада зранку відбудеться традиційна толока. А 21 листопада заплановані протокольні заходи вшанування. З 10:00 в екуменічному храмі Архистратига Михаїла й Українських Новомучеників відслужать літургію та молитву за Україну. Увечері відбудеться пам’ятна хода, запалення лампадок та панахида за загиблими героями Небесної Сотні й воїнами-захисниками України.

18–19 листопада у Будинку профспілок проведуть науковий форум «Революція Гідності: на шляху до історії». Там же відбудеться показ та обговорення фільму «Історія українських Майданів – від протестів на граніті до Революції гідності» (із серіалу «10 днів незалежності») та презентація трисерійного фільму «Майдан. Культура домовляння».

Новим у програмі заходів є відкриття мистецького простору – Галереї протестного мистецтва і першої виставки «Мистецький барбакан. Ретроспекція».

Детальніше про презентацію пам'ятних подій.

Жінка тримає плакат із написом вільна творити майбутнє. Поруч напис: День гідності та свободи 2021 і логотип Музею Революції гідності.

Музей Революції гідності запрошує брати участь у флешмобі #БутиГідним: під цим хештегом ділитися у соцмережах спогадами і роздумами про Помаранчеву революцію та Євромайдан. Пізніше ці дописи можуть використати для видань і виставок.

Попередні новини

17 лютого 2021 року Верховна Рада України визнала Революцію гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи. Того ж дня Кабінет Міністрів України затвердив план заходів із вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні на 2021—2025 роки. Серед іншого уряд передбачив забезпечення проєктування, будівництва та функціонування Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності. З вичерпним переліком заходів, які пропонує для реалізації уряд, можна ознайомитися на його офіційному сайті.

З 2015 року в Україні 20 лютого щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Саме 18–20 лютого 2014-го відбулися наймасовіші розстріли учасників протестів листопада 2013 – лютого 2014 років. У День Героїв Небесної Сотні вшановуємо пам’ять загиблих громадян під час подій Революції гідності, а також на початках російської агресії проти України у березні-квітні 2014 року, які захищали ідеали демократії, обстоювали права та свободи людини, європейське майбутнє України.

Соціологічне дослідження та наукове видання про Революцію гідності

Інформаційна кампанія  «Вдячні за свободу» у 2021 році

Під гаслом «Вдячні за свободу» у 2021 році проходять державні заходи та приватні ініціативи до Дня Героїв Небесної Сотні. Цим слоганом вшановували героїв Майдану й раніше. Але цього року зазначені слова отримали новий візуальний вияв. Художник Микола Гончаров зобразив поруч із написом на чорному тлі силуети гвоздик. Крізь одну з них, обв’язану синьо-жовтою стрічкою, видніється небесна блакить. Інші, червоні, символізують пролиту кров – ціну свободи. Завантажити візуальне зображення можна за посиланням. Цей загальний візуальний образ, а також портрети героїв Небесної Сотні стали основою для соціальної реклами до пам’ятної дати по всій країні.

Також в межах кампанії Національний музей Революції гідності оприлюднює низку нових роликів, присвячених героям Небесної Сотні, з циклу «Характери гідності». Відеопроєкт уперше був представлений у 2019 році й зараз налічує 38 відео. Це короткі історії про дитинство, вчинки, стосунки з близькими, мрії та прагнення героїв Небесної Сотні. Розповіді найближчих родичів покликані нагадати нам про ціну свободи та відповідальність за її збереження. Усі випуски доступні на ютуб-каналі музею.

Історичні інформаційні матеріали про Революцію гідності та героїв Небесної Сотні за посиланням.

Джерело: https://uinp.gov.ua/aktualni-temy/revolyuciya-gidnosti-den-gidnosti-ta-svobody?fbclid=IwAR1WCRjeIO3alCJdi-N8gau_0t8d5__TjjNbU-JE6FjGOn3kDLofcM8LZHw


« повернутися

Вхід для адміністратора